Zwiedzanie Włoch kamperem poza sezonem

Marzą się Wam wakacje, które nie będą kosztowały majątku, a do tego nie będą zależne ani od planu biura podróży, ani też zaleceń przewodników popularnych miejsc turystycznych? Chcecie zobaczyć słoneczną Italię poza sezonem, poznać jej prawdziwe oblicze i poniekąd przeniknąć do jej życia? Podróż kamperem to idealne rozwiązanie, pozwalające na zdecydowanie więcej, niż moglibyście sądzić. Włochy to zdecydowanie królestwo miłośników turystyki kamperowej, w którym wysoki standard to nie jedyny magnez przyciągający turystów z całej Europy. Poznajcie magię caravaningu w stylu włoskim.


Dlaczego kamper, a nie tradycyjna miejscówka?


Wypożycz kampera i zwiedzaj WłochyCaravaning urzeka i pozwala poczuć się naprawdę swobodnie. Do niedawna kojarzone z turystami z Niemiec, Holandii czy Danii skutecznie zahipnotyzowały także polskich miłośników podróży bez granic. Podróż kamperem do absolutna niezależność związana bezpośrednio ze spontanicznością i szeroko pojętą wolnością, natomiast wynajem kampera nie jest ani skomplikowana, ani też nie wymaga większych uprawnień – wystarczające jest czynne prawo jazdy kat. B.

Zorganizowane w hotelu wakacje wiążą się nie tylko z pobytem w określonym miejscu, a tym samym automatycznym zmniejszeniem rzeczy, które można zobaczyć, ale też normami, kosztami i towarzystwem, które nie zawsze będzie nam pasowało. Wsiadając do kampera możesz jechać tam, gdzie pragniesz – w jednym dniu możesz więc zwiedzać Rzym, w kolejnym wybrać się do malowniczej Toskanii. Mówiąc wprost, nie jesteś uzależniony ani od programu żadnego biura podróży, ani hotelowych rezerwacji.

Kamper to wygodny dom na kółkach. Nie musisz pakować walizek – wystarczy, że powkładasz potrzebne rzeczy w pojemnych półkach. Do pojazdu campingowego można zabrać zdecydowanie więcej rzeczy niż do tradycyjnego samochodu, a dodatkowo jest on standardowo wyposażony w to, co gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę. Jedno pakowanie wystarczy, by przemierzyć setki kilometrów bez konieczności ciągłego rozpakowywania i pakowania z powrotem walizek.

Nowoczesny kamper to absolutnie perfekcyjne połączenie komfortu z przestrzenią. We wnętrzu znajduje się toaleta, prysznic, lodówka, kuchenka, wygodne łóżka, pojemne szafki i wiele innych rzeczy sprawiających, że podróżowanie w domu na kółkach staje się przygodą ze szczyptą luksusu. Nie trzeba więc szukać konkretnego miejsca noclegowego, czy przydrożnego baru – wszystko jest pod ręką, a to z kolei sprawia, że niezależność nabiera pełnego znaczenia. Nie ma także z góry ustalonych dni pobytu w jednym miejscu ani godzin odjazdu. Do szczęścia wystarczy wysokiej klasy wypożyczalnia kamperów, Śląsk to jedno z miejsc, w których nawet najbardziej wymagający znajdą samochód skrojony na miarę ich oczekiwań.

Caravaning po Włosku

Wróćmy jednak do naszej wyprawy na południe Europy. Włosi to prawdziwi miłośnicy caravaningu, doskonale do niego przygotowani i doceniający turystów, którzy właśnie w ten sposób zwiedzają ich cudowny kraj.

Poznawanie Italii z kamperem jest doskonałe pod każdym względem. Dzięki niemu można ominąć słynne kurorty i podróżować poza sezonem, oszczędzając sobie tym samym wielkiego boomu na włoskich drogach, a także wyższych cen. Co więcej, imponująca lista parkingów stworzonych dla kamperów zachęca do wybrania ich jako idealnej alternatywy dla pozostałych możliwości podróżowania. Warto dodać, że wspomniane parkingi to nie jedyne miejsca, w których można się zatrzymać. Oprócz tego można znaleźć liczne gospodarstwa agroturystyczne otwarte na miłośników caravaningu. Decydując się na wynajem kampera poza tradycyjnym sezonem można być pewnym, że właśnie rozpoczyna się najlepsza przygoda życia, która z pewnością będzie niejednokrotnie powielana. Wybierając termin wykraczający poza umowne daty letniego sezonu zyskuje się także autentyczność Włoch, pozbawioną tłumu turystów. Z uwagi na specyficzny klimat kraju można być pewnym, że pogoda będzie doskonała – ani za ciepło, ani za zimno – słowem idealnie. Osoby, które obawiają się jednak, że jesienne noce mogą okazać się zbyt chłodne, mogą odłożyć te wizje na bok, ponieważ samochody są wyposażone w gazowe ogrzewanie. Sprawą, o której nie można nie wspomnieć są koszty. Wynajem samochodu kempingowego po sezonie jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż wyprawa w środku sezonu.

Macie ochotę zobaczyć piękną i zapierającą dech w piersiach krainę niegdyś zamieszkiwaną przez Etrusków – czyli Toskanię – urokliwą Florencję wraz ze wzgórzem Michała Anioła i kopułą Santa Maria del Fiore ? – wynajem kampera będzie zaczątkiem wszystkich wrażeń. Obierając kurs południowy warto zatracić się chociaż odrobinę w półwyspie Sorrento, który jest stworzony dla caravaningu. Nie można pominąć także Dolomitów będących najpiękniejszymi górami świata, tętniącego życiem Rzymu i zakochanej Wenecji. Jeśli chcecie zakosztować prawdziwej wolności i interesuje was renomowana wypożyczalnia kamperów Śląsk będzie idealnym startem dla każdej podróży.